Krepšelis

Trakuose baidarių ir kanojų irkluotojai rungėsi „Galvės“ regatoje
2017 birželio 19, Pirmadienis

Trakuose baidarių ir kanojų irkluotojai rungėsi „Galvės“ regatoje

„Galvės“ regatoje Trakuose, kur varžėsi geriausi Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai bei svečiai iš Latvijos ir Lenkijos, antrą dieną vyko varžybos 200 m sprinto distancijose.

 

Regatoje buvo kovojama ne tik dėl medalių, bet ir dėl irklų, kuriuos įsteigė Lietuvoje įsikūrusi didžiausia pasaulyje baidarių ir kanojų irklų gamintoja „Brača-Sport“.

 

Atkakliausiai kova vyko vienviečių baidarių varžybose. Nors jose nedalyvavo Europos čempionato prizininkas Ignas Navakauskas, tituluotų varžovų čia netrūko. Kartu su olimpiniais prizininkais Aurimu Lanku ir

Edvinu Ramanausku, varžėsi pasaulio čempionas lenkas Piotras Siemionowskis bei šį sezoną tarp lyderių varžybose Lietuvoje patenkantis Artūras Seja.

 

Būtent A. Seja ir iškovojo pergalę. Jis distanciją įveikė per 34,66 sek. ir antroje vietoje finišavusį A. Lanką aplenkė 0,46 sek. Trečias finišavo nuo nugalėtojo 0,56 sek. atsilikęs lenkas Denisas Ambroziakas. Ketvirtoje vietoje liko E. Ramanauskas, penktoje – P. Siemionowskis.

 

Labai atkakli kova vyko ir vienviečių kanojų sprinte. Nugalėtoju tapo Europos žaidynių čempionas Henrikas Žustautas, kuris nuotolį įveikė per 38,66 sek. ir 0,38 sek. aplenkė šios distancijos pasaulio rekordininką Vadimą Korobovą.

 

Moterų baidarių varžybose du aukso medalius iškovojo Anelė Šakalytė. Jis laimėjo tiek vienviečių, tiek ir dviviečių varžybas, kartu su Elena Memliukaite.

 

Moterų vienviečių kanojų varžybose užtikrintą pergalę iškovojo praėjusio pasaulio čempionato dalyvė Rūta Dagytė.

 

Vyrų kanojų dviviečių varžybose nepralenkiami buvo Osvaldas Murza ir Jevgenijus Kuračionokas. Baidarių dviviečių varžybas laimėjo Lukas Adomavičius ir Rokas Puzonas.

 

„Galvės“ regatoje vyko ir jaunių varžybos. Jose daugiausia medalių iškovojo Šiaulių ir Panevėžio sporto gimnazijų auklėtiniai.

 

Geriausi Lietuvos jaunieji irkluotojai kitą savaitę išvyksta į Europos jaunių (iki 19 metų) ir jaunimo (iki 24 metų) čempionatą Serbijos sostinėje Belgrade, kur varžysis 18 lietuvių, tarp jų ir suaugusiųjų

varžybose pergales jau skinantys H. Žustautas ir V. Korobovas.

 

 


Nuotraukų: 150
Peržiūrėta: 2948
Komentarų: 0
Gamtos pinklės favoritams nesutrukdė
2017 vasario 19, Sekmadienis

Gamtos pinklės favoritams nesutrukdė

Pavasarėjantis oras neatbaidė kalnų slidininkų – beveik 70 dalyvių Vilniuje rungėsi paskutinėse šį sezoną varžybose Lietuvoje po atviru dangumi.

Liepkalnyje surengtos „Atomic taurė 2017“ ir Vilniaus miesto vaikų, jaunučių ir jaunių pirmenybės. Pastarosios varžybos – šių amžiaus grupių Lietuvos pirmenybių etapas.

Varžybos vyko ant stačiausio Liepkalnio šlaito – čia kiekvienam nusileidimui buvo pastatyta po dvi vienodo ilgio slalomo trasas. Viena jų, su trumpesnėmis vartus žyminčiomis lanksčiomis lazdomis – jauniausiems kalnų slidininkams.

Nors dėl atodrėkio trasoje netruko atsirasti duobių, favoritams tai nesutrukdė – beveik visose amžiaus grupėse nugalėjo šį sezoną jau ne vieną pergalę iškovoję sportininkai. Absoliučiai greičiausias buvo daugkartinis šalies čempionas, vienas pajėgiausių Lietuvos buriuotojų Karolis Janulionis. Tarp moterų geriausią rezultatą pasiekė pasaulio jaunimo čempionatui besirengianti Eglė Augustaitytė.

Atskirose amžiaus grupėse nugalėtojais tapo: Vaikų, jaunučių ir jaunių pirmenybės. Iki 8 metų – Deimantė Vilūnaitė ir Justas Ivanauskas, iki 10 metų – Neringa Stepanauskaitė ir Nojus Užkuraitis, iki 12 metų - Augustė Janulionytė ir Povilas Lenkutis, iki 14 metų – Gabija Šinkūnaitė ir Kristijonas Merkys, iki 18 metų – Eglė Augustaitytė.

„Atomic taurė“. Elitas (gimę 1982-2000 m.) – Karolis Janulionis, „Masters 1“ (1963-1981 m.) – Jurgis Janulionis, „Masters 2“ (1962 m. ir vyresni) – Tauras Milašius. Moterys (be mažiaus apribojimų) – Ilzė Cibulskaitė.

Vaikų, jaunučių ir jaunių pirmenybių nugalėtojus apdovanojo Vilniaus miesto sporto centro atstovas Sigitas Kučinskas. „Atomic taurės 2017“ lyderiams prizus – taures ir dovanų korteles skyrė pagrindinis varžybų rėmėjas prosport.lt.

„Tai jau buvo paskutinės mūsų tvarkaraštyje numatytos varžybos po atviru dangumi Lietuvoje. Bet, jei bus oro ir oro, gal ir dar ką nors surengsime. Dabar geriausių Lietuvos kalnų slidininkų laukia šalies čempionatas, kuris kovo antroje pusėje pirmą kartą vyks Suomijoje. Prieš tai Italijoje bus surengtos Lietuvos kalnų slidinėjimo mėgėjų pirmenybės. O sezono pabaigtuvių varžybas planuojame balandį Druskininkų „Snow Arenoje“, - teigė Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos generalinis sekretorius Andrius Grigaras.

Du arba trys mūsų šalies kalnų slidininkai kovą Švedijoje startuos pasaulio jaunimo čempionate. Čia tikrai rungsis 20 metų Rokas Zaveckas ir 17-metė E.Augustaitytė. Pasaulio suaugusiųjų čempionate praėjusią savaitę sėkmingai debiutavęs 17 metų Andrejus Drukarovas kartu su treneriu dar dėlioja savo tarptautinių varžybų tvarkaraštį.

sportas.info 


Nuotraukų: 3
Peržiūrėta: 1283
Komentarų: 0
Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio čempionatas
2016 liepos 16, Šeštadienis

Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio čempionatas

Šeštadienį Vilniuje esančioje "Credit24 arenoje" paaiškėjo Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato nugalėtojai. Čia vyko finalinis varžybų etapas, kuriame netrūko efektingų epizodų, aistrų, o dėl pergalių buvo kaunamasi net kenčiant skausmą.

Moterų varžybose pirmą kartą Lietuvos čempionėmis tapo Urtė Andriukaitytė ir Irina Zobnina. Jos finale 2-0 (21:14, 21:18) įveikė Monikos Povilaitytės ir Birutės Aleknavičiūtės porą.

"Anksčiau esame laimėjusios atskirus etapus, bet Lietuvos čempionėmis dar nebuvome. Tas įdėtas darbas po truputį atsiperka, nors Lietuvos čempionatas nėra mūsų pagrindinis tikslas - tai tik tarpinė stotelė siekiant aukštesnių tikslų", - sakė U. Andriukaitytė.

Ši Lietuvos pora visus maloniai nustebino šią vasarą Vilniuje pirmą kartą surengtame Europos čempionato "Satellite" serijos etape, kuriame užėmė antrąją vietą.

"Šis sezonas yra gana neblogas, bet žaidimas yra gana banguotas. Būna kartais tokios duobės, kad atrodo, jog niekada neišlipsime, o būna ir tokie pakilimai, kuomet stebimės net pačios. Tai pirmas toks įtemptas sezonas, nes anksčiau niekada nesame žaidusios tiek daug varžybų", - kalbėjo I. Zobnina.

Praėjusių metų čempionės M. Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė po olimpinio sezono jėgas nusprendė išbandyti žaisdamos su kitomis partnerėmis.

Bronzos medalius iškovojo Vytenė Vitkauskaitė ir Karolė Virbickaitė. Jos mažajame finale įrodė pranašumą prieš jaunąsias Agniešką Paškevič ir Jekateriną Kovalskają.


Nuotraukų: 124
Peržiūrėta: 3395
Komentarų: 0
Bėgimas aplink žaliuosius ežerus
2016 liepos 07, Ketvirtadienis

Bėgimas aplink žaliuosius ežerus

Lietuvos valstybės dieną vykusiame tradiciniame bėgime “Aplink Žaliuosius ežerus” Lietuvos ir užsienio bėgikams gerų emocijų įkvėpė ir gaisrininkų dušas. 

 

Liepos 6-ąją vykęs bėgimas “Aplink Žaliuosius ežerus” šiemet sutraukė net 334 dalyvius. “Nors lyginant su didžiaisias bėgimais sostinės gatvėmis šis skaičius neatrodo įspūdingas, pagal išlaidas, skiriamas tų bėgimų reklamai ir bėgimui ”Aplink Žaliuosius ežerus”, galima būtų dalyvių skaičių padauginti bent iš kelių dešimčių”, – sako vienas iš organizatorių, Vilniaus savivaldybės viešosios įstaigos “Sveikas miestas” vadovas Mantas Paulauskas.

Jau 27-tą kartą rengiamas bėgimas „Aplink Žaliuosius ežerus“ sporto mėgėjus vilioja galimybe išbandyti jėgas vaizdingoje trasoje, pakovoti dėl vertingų prizų ir patirti gerų emocijų. Šiemet dalyviams teko įveikti 12,4 kilometrų ilgio trasą. Ji buvo ilgesnė, nei anksčiau.

“Kadangi šis bėgimas yra tradicinis, visada stengiamės trasą išlaikyti tokią, kokia ji buvo per patį pirmą bėgimą. Tačiau šiemet netoli finišo vietos trasą kiek pakeisti, mat toje vietoje, kur ji eidavo, vyko nelegali statyba. Šiemet tą statinį griovė, buvo išardytas kelias, baiminomės, jog prie trasos nepavyks privažiuoti greitosios medicinos pagalbos automobiliui. Tad trasa pailgėjo beveik kilometru”, – paaiškino M.Paulauskas.

Bėgimo dalyviai buvo suskirstyti į šešias amžiaus grupes. Šiemet, kaip ir visada, dalyvavo užsieniečių – britas Joshua Lipworthas, po Jungtinės Karalystės vėliava bėgo ir Rita Pukienė iš Peterboro miesto. Startavo Maltos atstovas Nickas Portellis ir suomis Marko Seppa. Jonas Bieliūnas ir Vytautas Gražys bėgo prisidengę olimpine vėliava.

Tarp daugybės bėgimo dalyvių buvo ir naujokų, ir senbuvių. O vilnietis policininkas Petras Pranckūnas pratęsė įspūdingą seriją – jis dar nepraleido nei vieno bėgimo „Aplink Žaliuosius ežerus”, tad šiemet jame startavo jau 27-tą kartą. Ji nugalėjo amžiaus grupėje virš 40 metų, o bendroje įskaitoje buvo devintas.

Renginio oragnizatoriai – Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga „Žalgiris“, viešoji įstaiga „Sveikas miestas“ bei Ištvermės sporto centras ,,Erdvė”.

“Mes prie bėgimo prisijungėme tik prieš keletą metų. Daugiausia darbo į renginį įdeda DSKS “Žalgiris”. Sąjunga tai daro jau 27-tą kartą, tad viską puikiausiai išmano. Mūsų darbas viską parengti iš techninės pusės – sustatyti tvoras, pasirūpinti greitąja pagalba, policija, apsauga. Šiemet saugos bendrovė “Eurocash” sutiko nemokamai pagelbėti užtverti kelią, mat mieste vyko tiek daug renginių, jog policija fiziškai nespėjo visur būti”, – paaiškino M.Paulauskas.

Visi bėgimo dalyviai gavo medalius. Nugalėtojoms įteikiamos taurės, diplomai. Taip pat skiriamos ir remėjų dovanos, savo prizą tradiciškai įteikia ir pasaulio imtynių čempionas Rimantas Bagdonas.

Bėgimo dalyvius užklupo lietus, tačiau jis nesutrikdė renginio. “Nors pačioje pradžioje, prieš bėgimą, kuomet vyko bendra visų dalyvių mankšta, lijo, nuotaikos visų buvo geros. Prieš pat startą lietus nustojo, tad oras, galima sakyti, buvo idealus”, – pasakojo „Sveiko miesto“ vadovas.

 

Kaip ir ankstesniais metais, šalia trasos stovėjo ugniagesių automobilis. Kam jo prireikė? „Gaisrininkai šventėje pamažu tampa tradicija. Vilniaus apskiries priešgaisrinės gelbėjimo tranyba leidžia mums pasikviesti Vilniaus APGV 3-iąją komandą. Mes juos įkurdiname trasos viduryje, o gaisrininkai gaivina įkaitusius bėgikus. Išties tai ir puiki atgaivinimo priemonė, ir atrakcija. Matėme, kaip apipurkšti dalyviai šypsojosi, pozavo fotografui”, – juokėsi M.Paulauskas.

 


Nuotraukų: 184
Peržiūrėta: 2674
Komentarų: 0